Vyhľadávanie
V ponuke je 95 nehnuteľností.

HOMESTAGING
Čistota - pol predaja (a možno aj viac)

Naši klienti sa nás často pýtajú, ako vieme ich nehnuteľnosť čo najrýchlejšie a najvýhodnejšie predať. V našej realitnej kancelárii poznáme odpoveď.  


V skratke:

HOMESTAGING   
cielená príprava nehnuteľnosti na fotenie a prezentáciu
VÝHODY
urýchľuje predaj
zvyšuje počet záujemcov o nehnuteľnosť
dokáže obhájiť a v ideálnom prípade aj navýšiť cenu nehnuteľnosti
pomáha kupujúcemu predstaviť si možnosti priestoru
neutralizuje nežiaduce javy v interiéri
vyzdvihuje silné stránky nehnuteľnosti

METÓDY
upratanie, presvetlenie priestoru (príp. maľovanie)

oprava zariadenia a zbavenie sa zbytočností
úprava exteriéru
efektné dozariadenia interiéru
rekonštrukcia


Bytového dizajnéra si pozvete, keď sa sťahujete do nového. Navrhne pre vás domov podľa vášho vkusu a osobných preferencií. Home staging dizajnér má opačnú úlohu, keď svoj domov opúšťate a chcete ho čo najrýchlejšie a najvýhodnejšie predať. Váš zabývaný interiér premení na atraktívny, ale univerzálny tovar, ktorý sa bude páčiť čo najväčšiemu počtu záujemcov.
Home staging je profesionálna príprava nehnuteľnosti na fotenie, prezentáciu a predaj. Správna odborná úprava premení každý byt alebo dom na atraktívny pre široké spektrum záujemcov. Väčšina záujemcov nemá oko dizajnéra a nevie si predstaviť, ako bude vyzerať priestor po vyprataní veľkej babkinej skrine či kopy časopisov alebo suvenírov. Ide o estetickú prípravu nehnuteľností na jej predaj s cieľom maximálne využiť jej potenciál.
Úlohou home stagingu je ukázať váš byt či dom v najlepšom svetle. Nábytok a doplnky dizajnéri rozmiestnia tak, aby sa ukázal plný potenciál a funkčnosť nehnuteľnosti, bez ohľadu na jeho doterajšie využitie. Odborníci často nábytok presúvajú, napr. podľa princípov feng-shui.


(obrázok prevzatý z : https://deleonrealty.com/2014/feng-shui-home/)

Keď zariadenie stojí v takzvaných pohybových trasách alebo bráni prístupu denného svetla, interiér často pôsobí malý a tesný.

Kupujúci sa často rozhodujú na základe prvého dojmu, ktorý si človek vytvára hneď na začiatku v priebehu niekoľkých sekúnd. Prvý dojem je dôležitý, využite ho preto vo váš prospech. Špinavé topánky v predsieni alebo nevyvetraný, smradľavý byt môže odradiť kupujúceho a pokaziť celú obhliadku. Naaranžovaný interiér tak ovplyvňuje ľudskú psychiku. Stále vychádzame z reality a potenciálu danej nehnuteľnosti, ktorú ale chceme ukázať v najlepšom svetle. Kupujúci by sa mali vedieť s priestorom stotožniť. Čistý, upravený a zladený priestor to dokáže omnoho lepšie, než priestor prázdny po vysťahovaní, či byt zaprataný nábytkom.

Na obhliadke potom začína tzv. druhý prvý dojem. Rozhodujúcim faktorom už potom nebude ani tak dispozícia, tú už záujemcovia poznajú z inzerátu, ale to, ako nehnuteľnosť pôsobí, vonia a aké emócie vyvoláva.
Homestaging pracuje s tými prvkami v interiéri, ktoré výsledný dojem najsilnejšie ovplyvňujú. Niekedy je to masívna obývacia stena, inokedy detaily: kvety, lampy, závesy a vankúše. V tom práve spočíva umenie home stagingu. Odhaliť, čo hrá v interiéri najväčšiu úlohu, a využiť to všetko k rýchlejšiemu predaju.

Home stageri vám môžu nábytok a doplnky požičať a naplánovať ideálne rozmiestnenie, tak aby priestor danej miestnosti čo najviac vyzdvihli, a to bez nutnej prerábky.Na docielenie tohto stavu využívajú: prestieranie, závesy, koberčeky, vankúše, zrkadlá, rastliny, lampy, stoly a stoličky, košíky.

 

Novinky a aktuality

Realitné dejiny (3) Najväčšie realitné transakcie v dejinách (3) MANHATTAN za gorálky   Predávajúci  ...
Realitné dejiny (2) Najväčšie realitné transakcie v dejinách (2) LOUISIANA : Viac ako kupujúci...
Ťarchy na nehnuteľnostiach (1) VECNÉ BREMENÁ V našej realitnej poradni Pavlik & Partners sa v sérii niekoľkých...
Susedské vzťahy SUSEDSKÉ VZŤAHY A NOVELA ZÁKONA O BYTOCH   V SKRATKE : DOMOVÝ PORIADOK...
Čo s neplatičom nájomného ZÁDRŽNÉ PRÁVO PRENAJÍMATEĽA NEHNUTEĽNOSTI V rámci riešenia reálnych problémov...